Islam po polsku


Od dłuższego już czasu sporą popularnością cieszy się na Facebooku strona ‚Islam po polsku‚. W założeniu ma promować mahometanizm jako religię pokoju i przekonywać islamofobów i islamosceptyków do islamofilii. Treści tam zamieszczane były bardzo przekonywające, więc tym bardziej dziwiły mnie częste wśród prawicowców ataki na muzułmanów i ich wiarę. Aby uniknąć dysonansu, postanowiłem sięgnąć do źródła, tj. świętej księgi wyznawców proroka. Zaczęło się całkiem niewinnie, ale potem skończył się wstęp i przyznaję szczerze, że niektóre fragmenty tak mnie zdumiewały, że kiedy czytałem podczas posiłku, to aż mi bekon z widelca spadał.

Szanownym czytelnikom chciałbym przedstawić parę cytatów ze wspomnianego fanpejdża i skonfrontować je z cytatami z Koranu w tłumaczeniu Józefa Bielawskiego (Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1986; przekład na podstawie tekstu wydania kairskiego z 1923).

Fanpage: Chciałbym podkreślić że Islam nie wzywa do przemocy, a wręcz przeciwnie, ponieważ nauka Boga w Islamie znosi i zakazuje wszelkich form przemocy i terroryzmu, w stosunku do muzułmanów i nie-muzułmanów. (KLIK)

Koran: Zwalczajcie na drodze Boga
tych, którzy was zwalczają,
lecz nie bądźcie najeźdźcami.
Zaprawdę, Bóg nienawidzi najeźdźców!
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie,
i wypędzajcie ich,
skąd oni was wypędzili!
– Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. –
I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie,
dopóki oni nie będą was tam zwalczać.
Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
– Taka jest odpłata niewiernym! – (2: 190-191)

Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli
w Nasze znaki,
będziemy palić w ogniu.
I za każdym razem, kiedy ich skóra się spali,
zamienimy im skóry na inne,
aby zakosztowali kary.
Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry! (4:56)

Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą,
to uderzcie ich mieczem po szyi;
a kiedy ich całkiem rozbijecie,
to mocno zaciśnijcie na nich pęta. (47:4)

Fanpage: Bóg nie każe zabijać! Czynią tak ludzie w imię władzy i zysku! Obudź się i powiedz NIE! Dla wojny, zabijania, manipulacji i wyzysku!
(KLIK)

Oni by chcieli,
abyście byli niewiernymi,
tak jak oni są niewiernymi,
abyście więc byli równi.
Przeto nie bierzcie sobie opiekunów
spośród nich,
dopóki oni nie wywędrują razem
na drodze Boga.
A jeśli się odwrócą,
to chwytajcie i zabijajcie ich,
gdziekolwiek ich znajdziecie!
I ne bierzcie spośród nich
ani opiekuna,
ani pomocnika! (4:89)

A kiedy miną święte miesiące,
wtedy zabijajcie bałwochwalców,
tam gdzie ich znajdziecie;
chwytajcie ich, oblegajcie
i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! (9:5)

Fanpage: Drodzy mężczyźni, traktujcie swoje kobiety z szacunkiem, ponieważ pewnego dnia ktoś zrobi to samo z waszą córką lub siostrą. (…) Szanujmy siebie wzajemnie, nie zależnie od różnic w naszym pochodzeniu, wierze czy płci, to jest podstawą postawy wierzącego człowieka. (KLIK)

Koran: Wasze kobiety są dla was polem uprawnym.
Przychodźcie więc na wasze pole,
jak chcecie,
i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. (2: 223)

Mężczyźni stoją nad kobietami
ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi (4: 34)

I napominajcie te,
których nieposłuszeństwa się boicie,
pozostawiajcie je w łożach
i bijcie je! (4: 34)

A teraz parę słów komentarza: postępowe media nieustannie przekonują nas do tego, że muzułmanie są nastawieni pokojowo, szanują kobiety i przedstawicieli innych religii, a terroryści to ekstrema. Oczywiście mają rację. To my nie dorośliśmy do arabskiej cywilizacji i nie rozumiemy, że najpełniejszym wyrazem przyjaźni mahometan z chrześcijanami jest podrzynanie tym drugim gardeł i palenie ich ciał, że nie da się bardziej szanować kobiet niż poprzez bicie ich i traktowanie jako pole do zaorania. Bo o tym, że „Wojna to pokój, ignorancja to siła, wolność to niewola” chyba już wszyscy wiemy.

Parę razy komentowałem treści z tego fanpage’a, ale niestety administratorzy wstydzą się swojej świętej księgi i usuwali moje komentarze z cytatami Koranu oraz banowali moje konta, stąd prośba do szanownych czytelników, aby wrzucili link do tego wpisu na wspomnianą stronę, może przy okazji otworzy się parę par oczu.

Reklamy
 1. Ja tak z innej beczki, ten bekon to od masorza czy jakiś seryjnej produkcji? W super- i hipermarketach tylko znajduję boczek parzony i wędzony, prawdziwego bekonu ze świecą szukać, a chętnie bym go wprowadziłbym do menu.

  • Hex
  • Listopad 17th, 2013

  Też mnie zaciekawił ten bekon, jak dokładnie go przyrządzasz? Mi jeszcze nigdy nie wyszedł idealny 😦

  • Jan Paweł II
  • Listopad 17th, 2013

  Moi drodzy parafianie! Kochajcie muzułmanów – to wasi młodsi bracia w wierze! I kochajcie małe dzieci – to wasi bracia najmłodsi w tej i w innej sferze. Czyńcież to więc mocno i dogłębnie, prąc z duchem ekumenizmu w głębię ludzkiej natury.

  Boże mój, racz ulitować się nad staroświeckimi ksenofobami z portalu http://euroislam.pl i nie poczytaj im tego grzechu.

  • zyrafa
  • Grudzień 21st, 2013

  Allach i Jehowa to dokładnie ten sam shit, handluj z tym
  W Starym Testamencie też zresztą znajdziesz całkiem podobne kwiatki:
  Ezechiel 9:4-7: „Bóg nakazał zaś mordować jak leci: młodych mężczyzn i młode kobiety, małe dzieci i starców “(…) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!» (…) I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. Następnie rzekł do nich: «Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!» Wyszli oni i zabijali w mieście.”.
  A poza tym bozia się gniewa, że wcinasz nieczyste papu. No chyba, że to bekon księdza dobrodzieja

  • Ismael
  • Październik 2nd, 2014

  Widzę, że kolega jest prawicowy tak jak ja tylko widzę również, że się znacząco różnimy. Zacznę możę od tego, że jestem muzułmaninem (mieszkam w UK) i boli mnie jak Polacy, kraj z którego pochodzę zle interpretują Islam, a jeżeli już się za to zabierają to robią to we własny, subiektywny sposób, podświadomie kierowani propagandą z tvn, czy polsatu na temat Islamu. Powiem tak, należę do ruchu ahmadiyya, nie będę tutaj wyjaśniał pochodzenia tego odłamu, myślę, że kolega sobie to osobiście sprawdzi. Jako że pozwolę sobie powiedziec, że znam Quran lepiej od wszystkich tutaj, którzy się wypowiadają oraz od samego blogera, pomogę może Wam troszkę wyjaśnic Quran z innej perspektywy, której wy nie dostrzegacie.
  1. Koran jako jedyna święta księga nadaje status kobiecie:

  „Wasze kobiety są dla was polem uprawnym.
  Przychodźcie więc na wasze pole,
  jak chcecie,
  i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. (2: 223)

  Mężczyźni stoją nad kobietami
  ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi (4: 34)

  Te wersety PODKREŚLAJĄ wagę kobiety, ponieważ;
  wyobrazcie sobie, że jesteście rolnikami i posiadacie skrawek ziemi. Co z nim robicie? Traktujecie zle, obrzucacie sztucznym nawozem?
  Nie! Pielęgnujecie je, dbacie, po to by ona dawała wam dobre plony. W życiu można to zrozumiec jako udane pożycie małżeńskie, czy potomstwo.

  Drugi wers, mówi o tym, że mężczyzna posiada status wyższy od kobiety, a to oznacza, że jego OBOWIĄZKIEM jest opiekowanie się nią oraz zapewnienie jej dobrobytu oto dowód na moją tezę:

  „Dawajcie sierotom ich mienie i nie zamieniajcie tego, co dobre, na to, co złe; i nie zjadajcie ich majątku, dołączając go do waszego majątku! Zaprawdę, to jest wielki grzech!
  4:3 A jeśli się obawiacie, iż nie będziecie sprawiedliwi względem sierot… Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne – z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice. To jest dla was odpowiedniejsze, abyście nie postępowali niesprawiedliwie.
  4:4 I dawajcie kobietom wiana jako dar. Jeśli one jednak są dobre dla was i użyczą wam cośkolwiek z niego, to jedzcie to dla zdrowia i pomyślności.
  4:5 I nie dawajcie nierozumnym waszych dóbr, które wam dał Bóg jako utrzymanie; lecz dajcie im zaopatrzenie z niego i ubierajcie ich, i przemawiajcie do nich życzliwie.

  33:59 O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane. A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!
  3:32 O żony Proroka! Wy nie jesteście takie jak inne kobiety. Jeśli jesteście bogobojne, nie bądźcie pokorne w słowach, aby nie pożądał was ten, w którego sercu mieszka choroba; mówcie słowa odpowiednie!
  33:33 Przebywajcie w swoich domach i nie ozdabiajcie się w ten sposób, jak ozdabiały się kobiety za czasów pogaństwa! Odprawiajcie modlitwę, dawajcie jałmużnę, słuchajcie Boga i Jego Posłańca! O ludzie domu! Bóg chce tylko odsunąć od was brud i oczyścić was całkowicie.

  Myslę, że kolega jest chrześcijaninem i czytał Stary i Nowy Testament i wie, że Adam był stworzony przed Ewą i wie, że w tych księgach również mężczyzna stoi nad kobietą. 🙂
  Teraz wyjaśnie może wers:
  I napominajcie te,
  których nieposłuszeństwa się boicie,
  pozostawiajcie je w łożach
  i bijcie je! (4: 34

  Ten wers odnosi się do kobiet, które zdradzają np. swojego męża, nie opiekują się dziecmi, robią co chcą. Koran daje przyzwolenie na ukaranie swojej żony i jeśli coś się takiego dzieje to dokonuje się takiej czynności zgodnie z przyzwoleniem Boga. Z tego co wiem to chrześcijanie biją również swoje kobiety, a nie mają do tego prawa (nie ma takiego zapisu w Nowym Testamencie) ponad to Stary Testament, czy Nowy Testament nie daje żadnej roli, czy statusu kobiecie. Jeśli kolega zna historię tak jak pana idol Korwin Mikke to powinien wiedziec, że przed przybyciem Mohammeda (pokój i miłosierdzie Boga z nim), Arabowie mieli po 100 żon jak kiedyś Żydzi, jedli i pili złe rzeczy, zachowywali się jak barbarzyńcy. Wraz z objawieniem świętej Księgi to się zmieniło. Dostaliśmy drogę prostą od Boga i nią podążamy. Nie będę tutaj prowadził polemiki na temat Chrześcijaństwa, jeśli by ktoś chciał na ten temat porozmawiac to jestem otwarty na wszelkie dyskusje.

  Zakończę to krótkim wyjaśnieniem wersów, które nawołują do wojny z niewiernymi. Kim jest niewierny? Do osób niewiernych zaliczali się ówcześni Arabowie, którzy byli poganami. Określenie to nie dotyczy Chrześcijan (tych wierzących i praktykujących) oraz Żydów (tych wierzących i praktykujących). Koran nakazuje czynic dobro. Oto dowód na tą tezę:
  2:81 Tak! Ten, kto popełnił zło i kogo objął grzech – tacy jak on będą mieszkańcami ognia; tam będą przebywać na wieki.
  2:82 A ci, którzy wierzą i czynią dobre dzieła, będą mieszkańcami Ogrodu; tam będą przebywać na wieki.

  Małe wyjaśnienie do jednego z wersów:
  2:190 Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
  2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

  Jeśli przeczytasz Stary Testament to Bóg również Żydom wówczas dał przywilej zabijania pogan w imię Boga.
  33:61 Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez Litości;
  33:62 Zgodnie ze zwyczajem Boga ustanowionym dla minionych pokoleń. A nie znajdziesz odmiany w zwyczaju Boga.

  Widac jak ładnie pan wyrywa zdania z kontekstu, widac tutaj brak czytania ze zrozumieniem.

  3:7 On jest Tym, który zesłał tobie Księgę. W niej są znaki solidne – one stanowią istotę Księgi i inne – dwuznaczne. Ci, co w sercach mają skłonność do zwątpienia, postępują za tym, co w niej jest wieloznaczne, poszukując niezgody i dążąc do wyjaśnienia tego, co niejasne; lecz nikt nie zna tego wyjaśnienia, tylko Bóg! A ci, którzy są utwierdzeni w wiedzy, mówią: „My wierzymy w niego; wszystko pochodzi od naszego Pana.” Lecz przypominają to sobie tylko ludzie obdarzeni rozumem.

  3:80 On nie rozkazuje wam, abyście sobie brali aniołów i proroków za panów. Czyż On nakazuje wam niewiarę, po tym, jak staliście się całkowicie poddani? (Ciekawa nawiązka do Chrześcijaństwa)

  2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!

  18:29 I mów: „Prawda pochodzi od waszego Pana. Przeto kto chce, niech wierzy, a kto nie chce, niech nie wierzy!” My przygotowaliśmy dla niesprawiedliwych ogień, który obejmie ich jak płótna namiotu. Jeśli będą wzywać pomocy, to zostanie im udzielona w postaci wody podobnej do roztopionego metalu, który pali twarze. Jakże to nieszczęsny napój! Jakże to złe miejsce wypoczynku!

  2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

  Pozdrawiam i liczę na odpowiedz!!!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s