O gołej pupie Radwańskiej


                Łaska konserwatywnych blogerów i publicystów na pstrym koniu jeździ. Jak długo panna Agnieszka Radwańska była tylko twarzą kampanii reklamowej „Nie wstydzę się Jezusa”, tak długo była przez Frondę noszona na rękach. Kiedy tylko do kampanii ESPN Body Issue użyczyła nie tylko twarzy, ale i reszty swojej sylwetki, cała Terlikowszczyzna nie może wyjść z oburzenia i zgodnie podnosi larum, że tak nie można, że to deprawacja, fetyszyzm i pornografia. Gdybym był niemiły, pokusiłbym się o stwierdzenie, że redaktorów Frondy piecze ta właśnie część ciała, którą z dumą zaprezentowała panna Radwańska, ale jednak ktoś w tej debacie musi prezentować poziom, więc się nie pokuszę.

                Ciekawy w całej aferze jest jeden fakt – sam o tej sesji  pewnie nie miałbym pojęcia, bo i nie subskrybuję żadnych stron z nagimi fotkami gwiazd, a i rzeczona tenisistka dotychczas swoich wdzięków mi osobiście nie wysyłała. Frondziarze lamentowali nad tymi zdjęciami niemal natychmiast po ich opublikowaniu, skąd wyłania się wniosek, że albo są wśród nich namiętni fanatycy roznegliżowanych celebrytek, albo osoby pozostające w bliskich (zbyt bliskich jak na konserwatystów) kontaktach z panną Radwańską. Obie te możliwości kłócą się nieco z wyidealizowanym obrazem bogobojnych i praworządnych chrześcijan.

                Ale wracając do rzeczy – fotografia jest jedną z dziedzin sztuki i jako taka zasługuje na szacunek. Jeżeli chcemy oburzać się na rozbierane zdjęcia, to konsekwentnie musielibyśmy postulować zakrycie nagich piersi Wenus z Milo, a rembrandtowskie akty najlepiej spalić. Wszak Batszeba nie dość, że gołymi cycami świeci (prawdziwe konserwatystki kąpią się w ubraniu), to jeszcze jest rozpustną cudzołożnicą. Widziałem urywki jakiejś Kawy na Śniadanie czy innego programu porannego z Terlikowskim, w którym to programie przekonywał on, iż niepodobna porównywać klasycznych dzieł malarstwa i rzeźby z nagimi zdjęciami, bowiem te pierwsze pozwalają na kontemplację piękna i zachwyt nad sztuką, natomiast rolą drugich jest jedynie wywołanie pożądania – i to niewłaściwie ukierunkowanego, bo nie na małżonkę, a na papierową wersję tenisistki.

                Drodzy konserwatyści – jeżeli wydrukowany kawałek kobiecego ciała wzbudza u kogoś niedające się poskromić pożądanie, to być może problem nie leży w tych zdjęciach ani modelkach, ale w nim. Jeżeli ktoś nie potrafi odróżnić artystycznego aktu od rzeczywistego kuszącego ciała, to naprawdę najwyższy czas zasięgnąć pomocy u specjalisty – co zalecam bez cienia złośliwości.

Wracam do pisania na blogu. Wpisy będą miały charakter krótkich tematycznych notek, w miarę możliwości częstych.

Reklamy
 1. Ładna ta pobożna pani Radwańska. I chociaż dla mnie jest o jakieś 15-20 lat za stara, to i tak oglądając jej wizerunki, musiałem sobie zbić z wrażenia polaczka po kasku, co i wam radzę uczynić, ku chwale Pana.

 2. Konserwatyści brzydzą się kobiecej nagości, bo kręci ich tylko życie poczęte i ciasne pupale małych chłopców

  • Antoś, lat 7
  • Lipiec 20th, 2013

  Zapraszam wszystkich do siebie do Wadowic na imprezę dobroczynną „satano subito”. Oprócz konserwatystów mogą przyjść także ateiści i ci wszyscy, którzy W DUPIE mają kler.

  • zyrafa
  • Sierpień 19th, 2013

  Elo, misiaczki, nagrałem takiego filmoska, mam nadzieję, że się spodoba:

  PS: To wszystko prawda!

  • Rafał
  • Wrzesień 25th, 2013

  • Ada
  • Marzec 5th, 2014

  Ten wpis i komentarze pod nim też są poniżej poziomu.

 3. Fajne spojrzenie na kwestię, każdy winien rozczytać i zapoznać się z tematem.

  • Vigotaosh
  • Lipiec 25th, 2014

  Oszołom Rafał wyśmiewa Korwina. Mniejsza o słuszność – film jest beznadziejnie głupi jak wiele znudzonych życiem osób z młodego pokolenia. :/

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s